30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ.

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ЦЕ ЗЛОЧИН!!!

 

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИУ 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, аби підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які постраждали від торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно допомагати в протидії цього тяжкого злочину.

Сьогодні багато людей знають про проблему торгівлі людьми - з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів... Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

 

ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ !!! 

Загалом у світі від торгівлі людьми потерпає близько 800 тисяч чоловіків, жінок та дітей щороку. Торгівля людьми - це кримінальна індустрія, яка нині займає третє місце за розмахом і швидкістю зростання. Україна стала третьою державою Європи, поряд з Бельгією і Німеччиною, які на законодавчому рівні визнали торгівлю людьми тяжким злочином. У США та Канаді торгівля людьми карається довічним ув'язненням.

За інформацією Міжнародної організації з міграції (МОМ), в Україні 17 % постраждалих були продані в рабство своїми ж друзями, партнерами чи колегами.

Не обов'язково їхати за кордон, щоб потрапити в залежність від експлуататора. За статистикою МОМ, 4% постраждалих від торгівлі людьми потрапили у рабство у межах України.

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИМоральний тиск, залякування, погрози вчинити шкоду рідним, вилучення документів, використання психотропних речовин складають неповний перелік різноманітних засобів впливу на жертву. Часто закордонні торгівці людьми тримають своїх "працівників" лише до кінця терміну закінчення візи, а потім, внаслідок залякувань або боргової залежності, змушують їх повертатися, після поновлення візи.

Згідно Кримінального Кодексу України ст. 149 встановлює відповідальність за цей вид злочину у вигляді ув'язнення від 3 до 15 років із конфіскацією майна. Розроблено урядову програму щодо запобігання торгівлі жінками і дітьми.

30 громадських організацій по всій Україні допомагають постраждалим від торгівлі людьми, надаючи медичну, психологічну та юридичну допомогу. Засновано Медичний Реабілітаційний Центр, а також 5 притулків для постраждалих від торгівлі людьми у регіонах Жертвам забезпечується конфіденційність і безоплатність послуг.

Національна гаряча лінія надає консультації з питань попередження торгівлі людьми, включаючи допомогу жертвам, інформацію з безпечного працевлаштування за кордоном, перевірку фірм-посередників тощо. 

 Дізнайтеся про наявну допомогу – 0 800 505 501 – гаряча лінія з питань міграції та протидії торгівлі людьми.

 

 

Леся ВЕРЕС,

головний спеціаліст служби

у справах дітей та сімї виконавчого комітету

Березанської міської ради

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій