ФОТОДОКУМЕНТАЛЬНА ВИСТАВКА "ГЕРОЇЧНЕ І ТРАГІЧНЕ В ІСТОРІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

ФОТОДОКУМЕНТАЛЬНА ВИСТАВКА "ГЕРОЇЧНЕ І ТРАГІЧНЕ В ІСТОРІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"15 серпня 2017 року  о 14-00 в приміщенні Березанської міської бібліотеки для дітей відбулось відкриття фотодокументальної виставки  «Героїчне і трагічне в історії Київської області. Літопис подій».

У презентації взяли участь в.о. міського голови Семененко А.М., керуючий справами виконавчого комітету Слухай Н.М.,  заступник міського голови Хруль Р.Ф., секретар ради  Москаленко Л.А., працівники виконавчого комітету, бюджетних установ, архівного сектору та працівники Березанської міської бібліотеки для дітей.

ФОТОДОКУМЕНТАЛЬНА ВИСТАВКА "ГЕРОЇЧНЕ І ТРАГІЧНЕ В ІСТОРІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"Організаторами проведення виставки виступили Державний архів Київської області та архівний сектор виконавчого комітету Березанської міської  ради.
   
     Фотодокументальна виставка «Героїчне і трагічне в історії Київської області. Літопис подій» створена спеціалістами Державного архіву Київської області до 85-річчя утворення Київської області. Близько 50-ти архівних документів і фотографій, хронологічно згрупованих на 5-ти стендах виставки розповідають історію утворення і становлення області від часу її утворення до сьогодення.


           На титульному (першому) стенді, який символізує поєднання героїчного та трагічного в історії Київщини, - фотографії, на яких  відображені дерев’яна церква та жнива початку 30-х рр.. ХХ століття, воєнне лихоліття та увічнення пам’яті загиблих, зруйнований четвертий блок Чорнобильської АЕС та будівництво аеропорту в м. Бориспіль Київської області.


        ФОТОДОКУМЕНТАЛЬНА ВИСТАВКА "ГЕРОЇЧНЕ І ТРАГІЧНЕ В ІСТОРІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" Другий стенд розповідає історію Київської області у 30-40-х рр.ХХ століття. На ньому представлені: постанова 4 сесії ВУЦВК 12 скликання «Про утворення обласних виконавчих комітетів на території УСРР» від 9 лютого  1932 р. відповідно до якої на території України, утворені 5 областей, у тому числі Київська, постанови Київського обкому КПУ за 1932 р. про хід хлібозаготівлі в області та надання допомоги Сквирському і Васильківському районам «у зв’язку з тяжким станом з харчуванням», фотографії та документи про нацистську окупацію Київщини – знищення німцями хуторів Раска і Мар’янівка, примусове вивезення молоді на роботи до Німеччини, діяльність партизанських загонів та підпільних груп, значення м. Переяслав-Хмельницький у створенні Букринського плацдарму у 1943 р., збір грошей жителями Фастівського району на будівництво танкової колони (1944 р.).
<!-- [if !supportLineBreakNewLine] -->
<!-- [endif] -->

На третьому стенді представлені документи 50-60-х рр. ХХ століття про будівництво аеропорту у м. Бориспіль та Київської ГЕС у м. Вишгород. Цілий комплекс документів Державного архіву Київської області розповідає про нагородження Київської області Указом Президії Верховної Ради СРСР від    26 лютого 1958 р. найвищою на той час державною нагородою орденом Леніна «за успіхи, досягнуті у справі збільшення виробництва і заготівлі зерна, м’яса, молока, яєць, цукрового буряку, льону-довгунця та інших сільськогосподарських продуктів».


Четвертий стенд містить документи 70-80-х рр. ХХ століття про створення Державного музею архітектури і побуту УРСР у Пирогові, трагедію на Чорнобильській АЕС, фотографії і документи жителів Київщини – учасників війни в Афганістані 1979-1989 рр.


 ФОТОДОКУМЕНТАЛЬНА ВИСТАВКА "ГЕРОЇЧНЕ І ТРАГІЧНЕ В ІСТОРІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"П’ятий стенд висвітлює історію Київської області у 90-2000 рр. Документи і фотографії розповідають про результати голосування за незалежність України по Київській області у 1991 р., події 2004 та 2014 рр. На стенді представлені рішення Київської обласної ради про відзначення Дня Київської області, затвердження символіки, клавір і текст гімну Київщини: який закінчується на оптимістичній ноті:
«Під блакиттю неба, в золоті колосся. Ти побідоносно до вершин злітай… Щоб усе намріяне у житті збулося, Київщино, мила, розквітай!»


Експонування виставки
  в м. Березань – це частина масштабного проекту Державного архіву Київської області, що має на меті охопити усі без винятку райони Київщини і до кінця грудня знайомити мешканців регіону з надбанням історії. Демонстрація виставки у м.Березань триватиме з 15серпня  до 20серпня 2017 року.  Запрошуємо усіх зацікавлених ознайомитися з фотодокументальною  виставкою в приміщенні Березанської міської бібліотеки для дітей за адресою: вул. Героїв Небесної Сотні,3, м. Березань.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій