РОЗІРВИ КОЛО!

     Насильство по відношенню до жінок – все ще досить поширене у світі явище. І це стосується також і України.

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, і сьогодні світ відзначає 25-у річницю кампанії "16 днів активних дій проти гендерно зумовленого Насильства”, ініційовану у 1991 році Центром жіночого глобального лідерства (Center for women global leadership).

     На жаль, насильство по відношенню до жінок – гендерно зумовлене насильство, спрямоване проти особи через її стать, все ще досить поширене у світі явище.

     За даними дослідження, проведеного Європейським агентством основоположних прав (FRA), у 28 державах-членах ЄС:

- 33 % жінок віком від 18 до 74 років зазнали фізичного та/або сексуального насильства;

- 55 % жінок зазнали певних форм сексуальних домагань;

- 67 % опитаних не повідомляли про випадки фізичного та/або сексуального насильства в поліцію або будь-яку іншу організацію.

     Треба підвищувати рівень гендерної культури, обізнаності про витоки гендерно зумовленого насильства.

     В Україні, згідно результатів опитування, 22% жінок у віці 15-49 років зазнали фізичного чи сексуального насильства хоча б раз у своєму житті. 90% випадків гендерного насильства вчиняється по відношенню до жінок, і лише про 30% випадків насильства повідомляється.


     Дати 25 листопада (Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок) і 10 грудня (Міжнародний День Прав Людини) були обрані як початок і кінець Кампанії для того, щоб підкреслити зв'язок між припиненням насильства над жінками та цінностями прав і свобод людини, а також- щоб наголосити, що насильство над жінками є міжнародним порушенням прав людини.

     З 1991 року участь у кампанії взяли понад 5 478 організацій та незлічена кількість громадян зі 187 країн світу.

Україна приєдналася до акції "16 днів проти насильства” у 2001 році.


скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій