Березанській об‘єднаній територіальній громаді бути!

Громадські слухання
До Березані приєднуються сім сільських рад
В країні триває адміністративно-територіальна реформа. Наша громада на чолі з міським головою Володимиром Тимченком працює над створенням Березанської об‘єднаної територіальної громади. Вже є певні напрацювання. До Березанської громади приєднуються сім сільських рад: Семенівська, куди входять села Семенівка та Леляки, Садівська (село Садове), Недрянська (село Недра), Лехнівська (село Лехнівка), Ярешківська (село Ярешки), Пилипчанська (село Пилипче), Яблунівська (села Яблуневе, Григорівка, Хмельовик, Дубове). Вже проведено відповідну роботу, відбулися сесії та громадські слухання. Але, як виявилося, не були дотримані до кінця певні юридичні процедури. Тож роботу зі створення Березанської громади довелося розпочати спочатку. 17 жовтня відбулося позачергове засідання сесії Березанської міської ради, на якому депутати одноголосно затвердили Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад. 18 жовтня міський голова Володимир Тимченко видав Розпорядження «Про ініціювання добровільного об‘єднання територіальних громад», в якому міський голова ініціює добровільне об‘єднання територіальних громад міста Березань та  Семенівської, Садівської, Недрянської, Лехнівської, Ярешківської, Пилипчанської та Яблунівської сільських рад в Березанську об’єднану територіальну громаду з центром у місті Березань. Також було доручено секретарю Березанської міської ради Ларисі Москаленко провести 21 жовтня громадське обговорення щодо можливого добровільного об‘єднання територіальних громад у вигляді громадських слухань. Це питання буде включене до порядку денного 23-ої сесії Березанської міської ради. 
Тож минулої п‘ятниці, 21 жовтня, у Будинку культури відбулися громадські слухання, де обговорювалось добровільне об‘єднання територіальних громад. В ньому взяли участь міський голова Володимир Тимченко, перший заступник міського голови Анатолій Семененко, заступник міського голови Руслан Хруль, депутат Київської обласної ради Олександр Павленко, секретар Березанської міської ради Лариса Москаленко, депутати Березанської міської ради, члени виконавчого комітету, громадськість міста, представники сусідніх сіл, які мають намір приєднатися до Березані. Присутні одноголосно вибрали головуючого на зборах  - міського голову Володимира Тимченка.
Березанська міська рада повинна пройти певні етапи на шляху до створення Березанської об‘єднаної територіальної громади, зазначив Володимир Григорович. Спочатку проходять громадські слухання, де розглядається пропозиція міського голови щодо об‘єднання територіальних громад міста Березань та навколишніх сіл в Березанську об’єднану територіальну громаду з центром у місті Березань. Потім це питання затверджується на сесії Березанської міської ради. Аналогічна процедура має пройти і в селах, які виявили бажання об‘єднатися з нашим містом. Там теж мають бути проведені громадські слухання, прийняте відповідне рішення на сесіях сільських рад. Пакет документів подається до Київської обласної державної адміністрації. Далі це питання розглядає Кабінет Міністрів, потім ЦВК, яка й призначає дату виборів до об‘єднаної територіальної громади. Цей складний процес потрібно пройти швидко, аби до нового року подати документи до ЦВК.Березанській об‘єднаній територіальній громаді бути!
Присутні у залі проголосували одноголосно за добровільне об‘єднання територіальних громад міста Березань, сіл Леляки, Семенівка, Садове, Недра, Лехнівка, Ярешки, Пилипче, Яблуневе, Григорівка, Хмельовик, Дубове в Березанську територіальну громаду з центром у місті Березань. 25 жовтня сесія Березанської міської ради має затвердити результати цих обговорень. Отже, процес об‘єднання  громади триває.
Перший заступник міського голови Анатолій Семененко повідомив, що до Березанської громади теж мають намір приєднатися села Жуківка та Мала Супоївка Згурівського району. Також міський голова Володимир Тимченко додав, що до Березані хочуть приєднатися й Пристроми та Вовчків Переяслав-Хмельницького району, але тут виникли певні труднощі. Справа в тім, що ЦВК повернула документи 25-тьом громадам, мотивуючи це тим, що до них приєдналися села з інших районів, розповіла секретар Березанської міської ради Лариса Москаленко. Тож нині проходять судові засідання, де громади відстоюють своє право на об‘єднання. Якщо судові рішення будуть не на користь громад, тоді доведеться процес об‘єднання розпочинати спочатку. Аби цього не сталося з Березанською громадою, Лариса Аркадіївна пропонує спочатку об‘єднатись з вищезгаданими селами Баришівського району. Коли ж Березанська об‘єднана територіальна громада сформується, то села Згурівського та Переяслав-Хмельницького району можуть приєднатися до нашої громади пізніше. Принаймні, так радять фахівці. Присутні з цим погодилися.  Тож будемо сподіватися, що в новому році ми матимемо Березанську об‘єднану територіальну громаду, яка буде потужною та самодостатньою.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій