Березанці написали радіодиктант національної єдності


 9 листопада в нашій державі відзначається День української писемності та мови. Свято було засноване на честь літописця Нестора, послідовника знаменитих Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності. Нестора Літописця вважають батьком вітчизняної історії та словесності. Історики припускають, що саме він написав прославлену «Повість временних літ», житія святих братів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського та його сподвижників. Дослідники відзначають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова.
 Традиційно цього дня на Українському радіо відбувається Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Це унікальна акція, котру започаткувало Українське радіо ще 2000-го, має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова. Відтоді щороку кожен охочий може взяти участь у написанні диктанту та з’ясувати, наскільки добре знає мову. Як правило, текст – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до всіх приписів і норм правопису – складається з близько 150 слів. Диктор читає його в прямому ефірі двічі.
 Варто зазначити, що популярність радіодиктанту щороку зростає. Ось і цьогоріч до участі в акції долучилися не лише вчителі та учні навчальних зайкладів, а й представники влади нашого міста - секретар Березанської міської ради Лариса Москаленко, керуючий справами виконавчого комітету Березанської міської ради Надія Слухай, начальник відділу освіти Тетяна Шикіна, бажаючі працівники структурних підрозділів Березанської міської ради.
 Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо почалася годинна радіопрограма, присвячена акції: йшлося про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання. Об 11:30 прозвучав текст, який мав назву "Україна на зламі тисячоліть". Перед початком диктанту доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка Олександр Авраменко в ефірі "Ураїнського радіо", котрий читав текст, порадив слухачам звертати увагу на пунктуацію. 
 Далі, згідно з умовами акції, кожен учасник може надіслати диктант на перевірку на Українське радіо. Для цього можна скористатися звичайною поштою або електронною.  Можна також перевірити написання самостійно, дочекавшись, поки текст з’явиться на сайті чи буде підбито підсумки в прямому ефірі. Березанці написали радіодиктант національної єдності
 За час проведення Всеукраїнського диктанту національної єдності постійно збільшується аудиторія та географія учасників. Десятки тисяч листів надходять з усіх областей України та з-за кордону: Німеччини, Бельгії Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. Пишуть люди різного віку і різних професій: школярі і студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Пишуть наодинці з приймачем і цілими колективами. А 2014-го в Київському університеті імені Б.Грінченка встановлено рекорд – «Наймасовіший диктант на одній локації», який одночасно і в одній аудиторії писали 689 людей.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій