З любов‘ю до рідної мови

 День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора.
Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід і почуття. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації.З любов‘ю до рідної мови
«Мова єднає» - під таким гаслом відбулося свято у ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, з нагоди Дня української писемності та мови. В ошатно прибраній залі учні 3-А класу разом з класним керівником Наталією Андріївною Лисюк зворушливо розповіли про значущість рідної мови, яка «бринить, співає, чарує, тішить і п’янить…». Піднесено з вуст школярів прозвучали віршовані рядки про «солов’їну, барвінкову, колосисту навіки – українську рідну мову», про мову єднання, а також пісні про рідний край і незалежну Україну. Особливо глядачам сподобалась жартівлива пісня «Грицю, Грицю». А пісня «Живи, українська мова» захопила всіх присутніх і спонукала приєднатись до виконання музичних творів.
Та окрім пісень, у цей день були й веселі таночки, чарівні дівчатка-україночки виконали «Подоляночку».
Колоритну атмосферу створили яскраві картини відеопрезентацій, які супроводжували все свято і дали можливість повніше оцінити красу і глибину української мови.
Це свято стало даниною найціннішому надбання народу, тож «не цурайтесь мови, люди, рідного джерельця, хай вона струмочком буде, хай дійде до серця!» Сподіваємось, що в юні серця запала хоч одна краплина любові до рідної мови.З любов‘ю до рідної мови

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій