ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИІнформація щодо подання звітності фізичними особами - підприємцями, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності

 


 Законом України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464) визначено перелік платників єдиного внеску, порядок нарахування та сплати єдиного внеску.

Платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (пункт 4 частини першої статті 4 Закону N 2464).

Фізична особа - підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цієї фізичної особи (частина восьма статті 4 Закону України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Відповідно до пункту 8 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. N 435, (далі - Порядок) у разі припинення діяльності, зокрема, фізичної особи - підприємця такі особи зобов'язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі - Звіт) із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Термін сплати зобов'язань, визначених фізичною особою - підприємцем у Звіті з позначкою "ліквідаційний", настає в день подання такого Звіту, відповідно єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.

У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП загальносистемники за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності. Тобто, навіть якщо діяльність фактично буде припинена в перших числах місяця, авансовий внесок за відповідний місяць доведеться сплатити в повному обсязі.

Отже, фізичні особи, які перебували на загальній системі, щодо яких починаючи з 01.01.2017 р. до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають ліквідаційні декларації про доходи щодо отриманих доходів на загальній системі оподаткування востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє його зобов’язань, що виникли при здійсненні підприємницької діяльності, і не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Це означає, що фізособа, незважаючи на втрату підприємницького статусу, зобов’язана надати звітність за останній звітний період та сплатити необхідні податки і збори (як за останній звітний період, так і за ті, зобов’язання за якими виникли раніше, проте не були погашені своєчасно).

Станом на сьогоднішній день мають річні звіти за 2017 рік статус «помилковий» у

ФОП:

<!-- [if !supportLists] --> ·        <!-- [endif] --> Мельник Зінаїда Миколаївна;

<!-- [if !supportLists] --> ·        <!-- [endif] --> Карнаух Олександр Іванович;

<!-- [if !supportLists] --> ·        <!-- [endif] --> Жилін Микола Олексійович;

<!-- [if !supportLists] --> ·        <!-- [endif] --> Кошляк Віталій Володимирович;

<!-- [if !supportLists] --> ·        <!-- [endif] --> Швець Сергій Миколайович;

<!-- [if !supportLists] --> ·        <!-- [endif] --> Білий Василь Васильович.

Звертаємось до вищезазначених ФОП, які закрили свою підприємницьку діяльність з 01.01.2017 року і подали «ліквідаційні» звіти за 2017 рік з «нульовим» доходом, подати повторно річні звіти (додаток 5), так як вони знаходяться в статусі «помилковий».

 

 

О.Орлова, начальник відділу адміністрування,супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій