РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Відповідно до «Основ законодавства України про охорону здоровя» медична допомога за видами поділяється на екстрену медичну допомогу, первинну медичну допомогу, вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, паліативну медичну допомогу та медичну реабілітацію.РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

 

Екстрена медична допомога

Екстрена медична допомога - медична допомога, яка полягає у здійсненні медичними працівниками невідкладних організаційних, діагностичних та лікувальних заходів, спрямованих на врятування та збереження життя людини у невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров'я. (невідкладний стан людини - раптове погіршення фізичного або психічного здоров'я, яке становить пряму та невідворотну загрозу життю та здоров'ю людини або оточуючих її людей і виникає внаслідок хвороби, травми, отруєння або інших внутрішніх чи зовнішніх причин).

 

До категорії екстрених належать звернення стосовно пацієнта, який перебуває у невідкладному стані, що:

1) супроводжується:

знепритомленням;

судомами;

раптовим розладом дихання;

раптовим болем у ділянці серця;

блювотою кров’ю;

гострим болем у черевній порожнині;

зовнішньою кровотечею;

ознаками гострих інфекційних захворювань;

гострими психічними розладами, що загрожують життю і здоров’ю пацієнта та/або інших осіб;

2) зумовлений:

усіма видами травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови);

ураженням електричним струмом, блискавкою, тепловими ударами, переохолодженням, асфіксією всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи);

ушкодженнями різної етіології під час надзвичайних ситуацій (дорожньо-транспортні пригоди, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо);

отруєннями, укусами тварин, змій, павуків та комах тощо;

порушенням нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча тощо).

До категорії екстрених належать також звернення медичних працівників щодо транспортування пацієнтів, які перебувають у стані, що потребує обов’язкового медичного супроводження та термінової госпіталізації до стаціонарних закладів охорони здоров’я.

Диспетчер оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф направляє до пацієнта бригаду екстреної  медичної допомоги невідкладно після отримання звернення, що належить до категорії екстрених.

 До категорії неекстрених належать звернення стосовно пацієнта, стан якого не є невідкладним та:

1) супроводжується:

раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі;

головним болем, запамороченням, слабкістю;

болем у попереку, суглобах (радикуліт, остеохондроз, артрит, артроз тощо);

підвищенням артеріального тиску;

больовим синдромом у онкологічних хворих;

алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом;

2) зумовлений загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом сімейного або дільничного лікаря з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.

Виклик бригади екстреної медичної допомоги здійснюється за єдиним номером телефону 103 безкоштовно з будь-яких операторів зв’язку, надавати необхідну інформацію про екстрений випадок потрібно у тому об’ємі та послідовності, як вимагає  диспетчер(слід зауважити,що розмова з диспетчером записується та ідентифікується номер телефону). Диспетчер центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (місто Біла Церква) на підставі інформації про пацієнта на місце виклику скеровує бригаду екстреної медичної допомоги, яка є структурним підрозділом КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» або, в неекстренному випадку, направляє бригаду невідкладної медичної допомоги, яка входить до складу КНП «Березанська міська лікарняБерезанської міської ради».

Нормативи прибуття бригад екстреної  медичної допомоги на місце події за зверненнями, що належать до категорії екстрених, становлять у містах - 10 хвилин, у населених пунктах поза межами міста - 20 хвилинз моменту надходження звернення до диспетчера оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.Зазначені нормативи з урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей, епідеміологічної ситуації та стану доріг можуть бути перевищені, але не більше ніж на 10 хвилин. Звернення , які віднесені до категорії неекстренні , мають бути обслужені протягом години з моменту отримання виклику.

  Пацієнти у всіх неекстренних випадках  також можуть звернутись за допомогою до невідкладної медичної допомоги КНП «Березанська міська лікарня Березанської міської ради» за телефоном 6-31-03, 096-699-83-54.

Крім того, фельдшер  невідкладної медичної допомоги здійснює виїзди для констатації  факту ненасильницької смерті вдома.

 

 

Ковба Галина Михайлівна,

завідувач Березанської підстанції

екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

тел. 6-32-83

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій