Здай кров – врятуй життя!

 

Здай кров – врятуй життя!
Шановні мешканці м. Березань!
 Запрошуємо Вас взяти участь у Дні донора, який відбудеться 14.03.2017 р. в приміщенні Березанської міської лікарні з 9.30.
 Здача крові за відповідне матеріальне відшкодування.           
 Кров донорів безкоштовно обстежується на всі відомі інфекції, які передаються через кров.
 При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.
Телефон для довідок: 6-27-30.
З повагою та щирою вдячністю адміністрація Березанської міської лікарні
 
 Здай кров – врятуй життя!

 

ДОНОРСТВО КОРИСНЕ ДЛЯ САМОГО ДОНОРА

 

Одноразово донор можездати 470 мл крові. На перший погляд цифра велика, але якщо розібратися, то це лише 10-та частина від усієї крові людини. Здавати можна як цільну кров, так і її компоненти: плазму, еритроцити, тромбоцити. Зазвичай здають цільну кров, тому що це значно швидше і простіше.

Взагалі регулярна здача крові навіть корисна. Вона допомагає покращити кровотворення, вивести з організму надлишок заліза, який може викликати онкологічні та серцеві патології. Також донорство стимулює загальну активацію та відновлення організму, сприяє нормалізації кровообігу, зменшує ризик серцево-судинних захворювань, стимулює імунну систему, зменшує навантаження на печінку та селезінку. Ще один великий плюс полягає в здатності організму протистояти надмірним кровотечам та значно швидше відновлюватися після них.

Попри численні плюси, лікарі не рекомендують донорамздавати кров частіше 4-5 разів на рік. Бажано за два дні до здачі не навантажувати себе фізичною працею, не їсти жирну та смажену їжу. Категорично забороняється вживати спиртні напої напередодні та в день здачі крові. Після здачі донор повинен декілька днів вести неактивний спосіб життя та гарно відпочити.

Донором може стати кожний громадянин України, якому виповнилося 18 років та який пройшов необхідне медичне обстеження, за умови відсутності протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України.

ГАРАНТІЇ, ПІЛЬГИ ТА ПРАВА ДОНОРА

Держава забезпечує донора двома вихідними днями, безкоштовним сніданком та обідом або еквівалентною грошовою винагородою. Безпосередньо передздачею кровідонор абсолютно безкоштовно проходить медичне обстеження. Про втрату заробітної платні в ці дні переживати не варто, середній заробіток, в будь-якому випадку, зберігається. Що ж до стипендій, то студент має право отримати премію у розмірі 25% від стипендії, якщо він протягом року безкоштовно здасть кров або її компоненти, щоі дорівнюватиме двом разовим максимальним дозам. Таку грошову допомогу має виплатити сам навчальний заклад.

Також законом України передбачено присвоєння донору статусу "Почесного донора України”, якщо він безоплатно здасть кров у кількості 40 разових максимальних доз, незалежно від періодів часу між здачею крові. Такі особи отримують відповідне посвідчення і їм вручається нагрудний знак "Почесний донор України” в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Почесні донори мають право:

·Отримати безкоштовно позачергово зубопротезування у державних закладах охорони здоров’я;

·Першочергово придбати ліки зі знижкою 50% від їх вартості за рецептами, виданими закладами охорони здоров’я;

·Безкоштовно отримати донорську кров та її препарати, необхідні для його особистого лікування, за рецептами, виданими закладами охорони здоров’я;

·Позачергово придбати путівку для санаторно-курортного лікування за місцем навчання або роботи, а також позачергово лікуватися у закладах охорони здоров’я;

·Позачергово забезпечуватися протезами та іншими протезно-ортопедичними виробами;

·Використовувати чергову щорічно оплачувану відпустку у зручний для себе час;

·Отримувати надбавку в розмірі 20% до мінімальної пенсії, що нараховується за віком;

·Отримання пільгових кредитних позичок на будівництво індивідуального житла, що передбачено програмами розвиткудонорства крові в Україні.

ЩО СЛІД ПАМ’ЯТАТИ:

Якщо Ви вирішили стати донором, Вам необхідно навчитися берегти себе заради інших. Здоровий спосіб життя донора передбачає правильне харчування і прийом вітамінів, відмова від надмірного вживання алкоголю, бажано - і куріння, дотримання інтервалів між дачами крові. Важливо, щоб `донорство не заподіяло шкоди ні донору, ні реципієнту. Якщо з якихось причин лікар сьогодні не допускає Вас до дачі крові, необхідно прислухатися до його рекомендацій. Краще один раз утриматися від дачі крові, ніж потім бути вимушеним назавжди відмовитися від донорства. Якщо Вас щось турбує, обов'язково порадьтеся з лікарем на Станції переливання крові.

Більшість людей можуть здавати кров, якщо вони:

·Почуваються добре та мають бажання допомогти хворій дитині.

·Не мають протипоказань до донорства.

·Віком від 18 до 60 років.

·Вагою від 50 кг.

·Мають паспорт громадянина України.

Готуючись до дачі крові, необхідно дотримуватись таких правил:

·Напередодні, ввечері, необхідно повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.

·У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх.

·За 2 години до та 2 години після дачі крові палити небезпечно і для Вас, і для того, кому попаде Ваша кров.

Що робити перед здачею крові:

·намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися, напередодні здачі крові дотримуйтесь спеціальної дієти;

·вживайте побільше рідини;

·відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури;

·утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури;

·по можливості, не паліть за годину до процедури;

·обов'язково виспіться, відпочиньте.

Як харчуватися перед здачею крові:

·напередодні відмовтесь від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продуктів, яєць.

·рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів).

·Дотримання цих вимог особливо важливе, якщо ви здаєте тромбоцити або плазму. Не виконання цих порад може зашкодити якісно провести сепарацію Вашої крові (відділення необхідних компонентів) і зробить неможливою здачу.

Під час здавання крові

·Дайте знати в будь-якому випадку, якщо Ви почуваєте себе недобре

·Обов'язково повідомляйте лікаря про можливі ускладнення під час здавання

Після здавання крові

·Відпочиньте протягом 10 хвилин

·З'їжте легку їжу та випийте солодкий чай

·Якщо ви недобре почуваєтеся, повідомте персонал

·Протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якою брали кров

·Краще уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин.

·Алкогольні напої краще не приймати раніше ніж через 8 годин.

·Прагніть часто та регулярно харчуватися протягом двох діб.

·Вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб.

·Обмежень по водінню автомобіля в день здачі крові немає.

·Приходьте ще раз здати кров через відновний термін.

 

Донорство на Київщині. Довідка:

 

· По області загальне число донорів за 1-й квартал 2016 року збільшилося на50 донорів (2015 р. – 4705 донорів, 2016 р.4755 донорів).

· В КЗ КОР „Київський обласний центр крові" загальне число донорів збільшилося на 43 донора (2015 р. – 3442 донорів,2016 р.3485 донорів).

· Кількість кроводач в області збільшилась на 419 (1-квартал 2016 р. – 5034 ; 1-кв. 2015р.- 4615 ), що становить – 9,0 %,

· Кількість переробленої крові на компоненти в області за 1-й квартал в цілому збільшилася на 97,1 л.

Кількість "Почесних донорів України” по області у цьому році збільшилась на 8 донорів (2015 р. - 767 донорів, на 06.06.2016 року — 775 донорів).

Донорство– місія благородна і вкрай необхідна для суспільства. Тому потрібно пам’ятати, що Ваша допомога необхідна не тільки в день донора, а кожного дня, кожну хвилину, кожну мить.

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій