Європейці проявляють великий інтерес до нашого мистецтва

Європейці проявляють великий інтерес до нашого мистецтва
Вже два роки у Березані мешкає відома майстриня Марина Курукчі. Марина з родиною виїхала з рідного Сімферополя, коли на вулицях міста з‘явилися озброєні російські солдати. Придбали у нашому місті будинок. І тепер по праву можуть називати себе березанцями. На День міста, 23 вересня, Марина Курукчі проводитиме майстер-клас з гончарного мистецтва у центрі дозвілля. Напередодні свята ми зустрілися з майстринею кримсько-татарського гончарства. Марина якраз збиралася на фестиваль у Вільнюсі.
- Марино, як часто доводиться їздити? Коли знаходите час для творчості?Європейці проявляють великий інтерес до нашого мистецтва
- Останнім часом у мене дуже напружений графік. Я постійно в дорозі. Хоча тут є позитивний момент. У Сімферополі у мене були певні напрацювання. У Березані доводилося все починати, як то кажуть, з нуля. Тому я дуже задоволена, що моя творчість нині затребувана. Мене запрошують на різні фестивалі в Україні та Європі. Європейці дуже цікавляться кримсько-татарським мистецтвом. Для них це своєрідна екзотика. 
- Нещодавно Ви повернулися зі знаменитого Ягелонського ярмарку, куди запрошують найкращих майстрів народної творчості. Які враження від поїздки?
- На Ягелонському ярмарку я представляла кримсько-татарське мистецтво. Як я вже казала, це – своєрідна екзотика для Європи. Тому біля моєї ятки було багато відвідувачів. Багато європейців розпитували про ситуацію в Криму. Я розповідала, але намагалась не «влазити» в політику. Дуже сподобалась організація заходу. Для майстрів там створені найкращі умови. А ще – приємно вразили танці під «живу» музику. Ви лишень уявіть: оркестр грає полонез, і всі довкола танцюють: молодь, люди літнього віку, діти. Причому виходить досить злагоджено – всі знають цей танець. 
- У Вас купували багато виробів?
- Європейці не дуже легко прощаються з грошима. Беруть лише те, що їм, дійсно, необхідне. Але сувеніри напам‘ять купували.
- У яких польських містах побували?
- У Гданську, Щецині. Це дуже красиві міста, але подивитися визначні місця у мене не вистачало часу. Адже я брала участь у ярмарках народних майстрів.
- Але попри занятість Вам вдалося три дні відпочити у Празі. До речі, Ваші фото у «Фейсбуці» були дуже гарними…
- Це були незабутні дні. Прага – казкове місто. Старовинна архітектура, величні храми у готичному стилі, Карлів міст. Додайте до цього надзвичайно мальовничу природу - такого красивого неба я ніде не бачила. Варто хоч один раз побувати у столиці Чехії і ви назавжди закохаєтесь у це місто. Я навіть влаштувала пленер – взяла з собою пензлі та фарбу, полотно і малювала красиву природу. Давненько не малювала – все не вистачало часу. Я художник за фахом. Тому час від часу хочеться зайнятися живописом. 
- Як Вам живеться в Березані?
- Протягом цих двох років навели лад у будинку, зробили ремонт. У нас хороші сусіди. Меншого сина Ріммаля плануємо віддати у школу мистецтв.  Старший син Амір у цьому році закінчує Березанський НВК. Коли син пішов до школи, я непокоїлася, як він адаптується у новому колективі, чи зможе опанувати українську. Адже до цього часу спілкувався лише татарською та російською. Але все пройшло чудово. Мої хлопці опанували українську. У Аміра дуже хороший класний керівник – Галина Василівна Мудрак. Ріммаль навіть намагається використовувати березанський суржик.
- Ваші рідні допомагають у творчості?
- Аякже. У нас творча родина. Чоловік Ільяс готує глину. Мама Віра Самійлівна Хасанова виготовляє кримськотатарські іграшки. Амір презентує мої вироби. Його навіть запрошували на Щецинський ярмарок як повноцінного учасника. Ріммаль теж знайшов своє хобі – виготовляє керамічні ґудзики. Навіть заробляє гроші на кишенькові витрати.
- Чи доводилось за цей час побувати в Криму?
- Час від часу їздимо у Крим до рідні та друзів. У Сімферополі ми мали квартиру, будинок і дачу. Продати нерухомість не можемо, бо не працюють реєстри.
- Як живеться кримським татарам?
- Кримським татарам нині живеться нелегко. У будинках активістів влаштовуються обшуки. Хоча це моя суб‘єктивна думка. Деякі кримчани (серед них і кримські татари) позитивно сприймають нову владу. Але все одно я радію, коли бачу рідний Крим. 
Європейці проявляють великий інтерес до нашого мистецтва
Європейці проявляють великий інтерес до нашого мистецтва
Європейці проявляють великий інтерес до нашого мистецтва
Європейці проявляють великий інтерес до нашого мистецтва
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій