У Березані презентували свою творчість брати Капранови

Кілька десятків березанців прийшло до Березанської школи мистецтв на презентацію творчості і, зокрема, нового роману «Забудь-річка» письменників, видавців, публіцистів, громадських діячів - братів Капранових. Серед присутніх, котрі завітали на зустріч, були керуючий справами виконкому Березанської міської ради Надія Слухай, в.о начальника відділу культури і туризму Валентина Усик, директор школи мистецтв Світлана Ук, бібліотекарі ЦБС, вчителі та старшокласники ЗОШ №1 та ЗОШ №2, поціновувачі літературного слова тощо. 
Літератори розпочали презентацію з гарно оформленої книги «Мальована історія Незалежності України». Це короткий (80 сторінок), логічний і зрозумілий виклад історичних подій, які зв’язують єдиною ниткою розвиток державності, починаючи від трипільських та кіммерійських племен аж до 1991-го року. Вона об'єднує в одне ціле історію всіх українських земель — від Закарпаття та Галичини до Слобожанщини та Криму. Окрім опису історичних подій, книжка містить мапи, комікси та портрети історичних діячів. При цьому це художній нарис, котрий значно полегшує прочитання книги школярами. Також брати Капранови розповіли про книги «Веселих свят», «Кобзар-2000». Та найбільше часу вони приділили презентації нового роману «Забудь-річка», котрий вийшов друком у 2016 році.У Березані презентували свою творчість брати Капранови
 Над книгою письменники-близнюки працювали близько чотирьох років. Це своєрідна спроба встановити історичну справедливість. Причому зробити це як у вузькому контексті подій, пов’язаних із пращурами самих Капранових, так і ширше – на загальному пострадянському тлі. За сюжетом книги троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. За багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця на Другій світовій війні.
Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Давні слов’яни вірили: душа, переходячи через Забудь-річку, забуває своє минуле, тому новонароджений не пам’ятає, що з ним було в потойбіччі, а покійник – що траплялося за життя. Дещо схоже, на думку авторів, відбувалось із родовою пам’яттю українців, починаючи з перших років існування СРСР. Забудь-річка розлилася між поколіннями й тече між ними досі чи не в кожній родині. Капранови у звичній манері жартують, мовляв, ось бачте, які нелюди ці письменники! Змусити людей, котрі мають своє життя, свій щоденний клопіт порпатись у подіях Другої світової війни.
Ідея роману, розповіли брати, виникла з буденної ситуації, знайомої багатьом українцям: 
«Ми, як і кожна людина маємо двох дідів. Але у нас є особливість. Один дід – червоноармієць. А другий – 58 стаття, ворог народу, який все життя себе гордо іменував ворогом народу». За Радянського союзу близнюкам доводилось пишатись одним дідусем, не згадуючи про іншого. Не згадувати – таким було мовчазне кредо багатьох тодішніх сімей. 
Для роботи над історичною частиною роману письменники вивчали архіви та мемуари, дізнаючись дивовижні подробиці з військового побуту, яких не побачиш у фільмах. Наприклад, що в дивізії «Галичина» українцям єдиним дозволялося носити пояс замість підтяжок на штанях, а більшість вояків Радянської армії воювали в половині шинелі.
Події в романі розгортаються з 2010 року від початку президенства В. Януковича і тривають протягом чотирьох років аж до Революції Гідності. Щоб бути щасливими, героям не достатньо розібратися в минулому, вони мають почати творити сьогодення. 
Березанці уважно слухали письменників, а після презентації мали можливість поспілкуватися. Завершили зустріч Брати Капранови читанням віршів, а поезія «Любіть українок» викликала теплі оплески у залі. 
За цікаву презентацію письменникам подякувала керуючий справами виконкому Березанської міської ради Надія Слухай. У свою чергу літератори подарували книгу «Забудь-річка» для Березанської бібліотеки для дорослих. Насамкінець учасники зустрічі вишикувались у чергу за книжками (кожен зміг придбати їх за доступними цінами), взяли автограф у братів Капранових та зробити світлини напам’ять про презентацію. 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій