«Ми тебе не забули, Тарасе!»


У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина - одна з найбільших вершин людського генія. Т. Шевченко - велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною. Поезія, мистецтво слова поєдналися в його творах з соціальною боротьбою і становлять з нею суцільний органічний сплав. Для нас, українців, він і досі залишається одним з символів свободи та боротьби, а його творчість й по сей день залишається актуальною. «Ми тебе не забули, Тарасе!»
 9 березня відзначається 203-я річниця від дня народження Великого Кобзаря. Березанці не могли залишитися осторонь цієї знаменної події. У понеділок з метою вшанування пам’яті геніального поета в Центрі дозвілля було проведено Шевченківські читання. У глядацькому залі бібліотекарі ЦБС підготували оригінальну викладку творів Т. Шевченка «Благословенне у віках ім‘я». На урочистості завітали заступник міського голови Руслан Хруль, в.о. начальника відділу культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради Валентина Усик, начальник відділу виконавчого комітету Березанської міської ради освіти Тетяна Шикіна, учні загальноосвітніх закладів, громадськість міста. Учасники заходу мали змогу серцем відчути невмируще слово Кобзаря, осягнути внутрішній світ поета, його прагнення до простого людського щастя, зрештою, поринути у хвилюючий світ його любові. Поетичні композиції декламували учні ЗОШ №1 Катерина Лепеха, Андрій Козоріз, учні ЗОШ №2 – Валерія Кирда, Тетяна Кравчук, вихованці НВК – Марина Іонуца, Аліна Глова, Ангеліна Войтенко, учні ЗОШ №4 - Дар‘я Дудка та Іванна Хобта. Всі присутні ще раз доторкнулися до духовних традицій України. Читаючи Кобзареві поезії, справжній артистизм та сценічну чарівність проявили  «Ми тебе не забули, Тарасе!»Марина Іонуца, Валерія Кирда та Аліна Глова. Вони матимуть змогу виступити під час загальноміських урочистостей з нагоди вшанування пам’яті Т. Шевченка, що відбудуться 10 березня.  
 А 9 березня в Березанському міському народному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «Ми тебе не забули, Тарасе!», організований бібліотекарем ЗОШ №1 Галиною Онуфрійчук, вчителями ЗОШ №1 Вірою Бітюк та Ксенією Галь спільно з працівниками музею Любов’ю  Колосок та директором краєзнавчого музею Галиною Рих. У заході взяли участь вчителі, учні 2-Б, 3-А і 3-Б ЗОШ №1 та учні 2-А і 3-Б ЗОШ №2. Відома в нашому місті поетеса Галина Онуфрійчук розпочала зустріч власною поезією, присвяченою Тарасові Шевченку. Також вона розповіла дітям про написання «Кобзаря», його значення в світовій літературі і провела серед учнів конкурс на краще знання віршів видатного поета. Лунало на заході і Тарасове слово. Учні 5-А класу ЗОШ №1 Софія Рябуха, Іван Голобор та Іванна Рихлик інсценізували легенду про Шевченка, учні 3-А класу ЗОШ №1 дзвінко декламували вірші. Особливо схвилювали присутніх вірші третьокласниць Катерини Лепехи «Садок вишневий коло хати» і Софії Тихонової «Сон». Дійсно, кожен вірш Шевченка – це радість і біль поета, його життя і переживання. Під оплески учні 2-Б класу ЗОШ №1 виконали оптимістичну пісню «Україночка». На завершення заходу директор краєзнавчого музею, берегиня історії рідного краю Галина Рих підкреслила значущість Світоча в житті кожного українця. Після заходу були проведені тематичні екскурсії «Дзвенять Кобзареві струни». «Ми тебе не забули, Тарасе!»
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій