Найшляхетніша справа – милосердя до ближніх

Червоний Хрест в Україні виник 18 квітня 1918 року під час Першої світової війни за ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка надавала благодійну медичну допомогу киянам. 15-18 квітня 1918 року був проведений І з'їзд товариства Червоного Хреста України.

 

Першими завданнями товариства була допомога біженцям та військовополоненим, турбота про інвалідів і дітей-сиріт, боротьба з голодом та епідеміями, організація лазаретів, госпіталів і харчувальних пунктів.

Товариство Червоного Хреста УРСР, що входило до Союзу товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця СРСР, зі здобуттям незалежності України було перетворене на самостійне Товариство Червоного Хреста України, яке стало членом міжнародного руху Червоного Хреста та Півмісяця.

Товариство було визнане Міжнародним Комітетом Червоного Хреста 29 вересня 1993 року і рішенням IX сесії Генеральної Асамблеї Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, яка відбулася з 25 по 28 жовтня 1993 року у місті Бірмінгемі, Велика Британія.

На сьогодні налічується понад 6,3 мільйона прихильників та активістів Товариства Червоного Хреста України. Товариство Червоного Хреста реалізовує понад 40 проектів і програм по всій Україні.Найшляхетніша справа – милосердя до ближніх

Організація використовує емблему, прапор, розпізнавальні знаки та найменування Червоного Хреста, згідно з Указом Президента України «Про Товариство Червоного Хреста України», Законом України «Про символіку Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в України».

До кримінального Кодексу України введені спеціальні статті, відповідно до яких особи, що зловживають емблемою червоного хреста, несуть адміністративну відповідальність.

Відповідно до Статуту, метою Організації є відстоювання та поширення основоположних принципів Руху Червоного Хреста (гуманність, нейтральність, універсальність тощо), виконання покладених завдань із забезпечення дотримання норм міжнародного гуманітарного права під час збройних конфліктів, забезпечення роботи з розшуку, а також ведення роз’яснювальної роботи під час збройних конфліктів.

Життя настійливо переконує, що незрівнянно більша радість - це радість віддавати.

Тож допомагаючи сьогодні тим, кого спіткала біда, убезпечимо себе від неї в майбутньому. Сказано ж у Святому Письмі: "Блаженний, хто дбає про вбогого! У день нещастя Господь порятує його."

Щорічно на початку року запрошуємо до членства в Товариство усіх, кому не байдужий чужий біль, кожен, хто придбає марки Червоного Хреста, залучається до дійового милосердя. Червоний Хрест дійсно продажем марок залучає кошти на свою діяльність. Такі марки вже використовували близько 100 років тому мало хто знає, з якою метою і куди витрачаються ці кошти. Тому я спробую пояснити вам, чому й навіщо розповсюджуються наші членські марки.

У цей складний для України час, коли на Сході йде справжня війна, Червоний Хрест не залишається осторонь. Члени організації постійно надають допомогу жителям Луганщини та Донеччини. Звісно, іноді важко доправити допомогу до особливо небезпечних районів, але волонтери Червоного Хреста, ризикуючи життям і здоров’ям, роблять це.

Бойові дії на Сході змусили чимало сімей шукати прихистку в інших регіонах України. Березань теж стала домівкою для багатьох вимушених переселенців. Міська організація Товариства Червоного Хреста допомагає переміщеним особам, забезпечує їх найнеобхіднішим (ліками, одягом, засобами гігієни), піклується про їх подальше життя у місті.

Ми вдячні усім працюючим в колективах відділу освіти, міській лікарні, працівникам управління соціального захисту населення, відділу культури і туризму, виконавчого комітету, територіального центру, сектору молоді та спорту, фінансовому управлінню, КП «Міськводоканал», КП «Житлово-побутове підприємство», ТОВ «Тепло Березані», КП «Березанський комбінат комунальних підприємств», відділу реєстрації, центру зайнятості, відділенню державного казначейства в м. Березань, Березанському міському військовому комісаріату, КП « Березанський інформаційний медіацентр» та депутату міської ради Орлову Д.Ю., які є постійними нашими членами, сплачуючи кожного року членський внесок.

Адже єдиним джерелом фінансування заходів Червоного Хреста є членська марка та благодійний внесок приватних осіб і колективів. До того ж, річний членський внесок Товариства Червоного Хреста України навряд чи помітно позначиться на вашому сімейному бюджеті - адже це усього 10 гривень. Чи багато можна придбати сьогодні за такі гроші? Вибір надто обмежений. І лише багатократно помножена на кількість пожертв інших співвітчизників, ця незначна сума допоможе реалізувати дійсно вагому справу для знедолених чи малозабезпечених наших співгромадян - справу, якої б за найкращих намірів ніхто з нас не досяг, діючи наодинці. Тож ваша посильна участь у діяльності Червоного Хреста - це найшляхетніша справа милосердя до ближніх.

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Додати коментарій